Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν τη Laser Derm με 70-60 με το ματς να ξεκινά καλύτερα για τη Laser Derm που με τον Κανελλόπουλο και τον Σέχου προηγήθηκε με 0-10. Ο Τσιλάβης απάντησε για το 4-10, με τον Σέχου να μεγαλώνει τη διαφορά και τον Κανελλόπουλο να γράφει το 6-20. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 9-20 με τον Καραγιάννη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 12-22. Στη 2η περίοδο ο Φουσέκης σκόραρε για το 12-25, με τον Καραγιάννη να απαντά. Σέχου και Κανελλόπουλος έφεραν την ομάδα τους στο 17-33, για να σκοράρουν ο Παπαδόπουλος με τον Τσιλάβη για το 24-33 και να μειώσει ο Κοτίνης το παιχνίδι στο 31-35 στο ημίχρονο με 14-2 σερί για τα Κουλουβάχατα. Ο Καραγιάννης μείωσε στο καλάθι, με τον Κουμεντάκη να βάζει συνεχόμενους πόντους για το πρώτο προβάδισμα στο ματς των πρωταθλητών, 39-37. Ο Κανελλόπουλος ισοφάρισε, αλλά ο Τσιλάβης έφερε τον αγώνα στο 45-40. Ο Κανελλόπουλος με τον Μπεμπελο μείωσαν σε 47-44, με το δεκάλεπτο, όμως, να κλείνει στο 54-46 για τα Κουλουβάχατα. Ο Κανελλόπουλος ήταν ασταμάτητος, μείωσε σε 54-50 στην 4η περίοδο και ξανά σε 57-55 λίγο μετά, με τον Χρυσικόπουλο και τον Καραγιάννη να απαντούν για το 61-55. Ο Σέχου σκόραρε για το 61-59, με τον Παπαδόπουλο να απαντά για το 65-59 και το 67-60 λίγο μετά.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τσιλάβης 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καραγιάννης 12 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κοτίνης 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 τάπες, 2 κλεψίματα. Για τη Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 30 πόντους και 5 ριμπάουντ με 13/17 δίποντα, ο Σέχου 11 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Φουσέκης 10 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Η Laser Derm κέρδισε τους Gademians με 51-60 με το ματς να ξεκινά με 4-6 για τους νικητές για να απαντήσουν οι Gademians για το 10-6. Στη συνέχεια οι Gademians έφτασαν στο 15-12 για να κλείσει η περίοδος στο 15-15 με τη δεύτερη περίοδο να ξεκινά με τη Laser Derm να παίρνει τον έλεγχο, με σερί 1-10 έφτασε στο 16-25 για να πάει στο 18-29 και το 20-33 πριν κλείσει το ημίχρονο στο 22-34. Στην 3η περίοδο η Laser Derm πήγε στο 22-38 για να απαντήσουν οι Gademians για το 30-40, πριν η 3η περίοδος κλείσει στο 32-45. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Gademians πλησίασαν σε 40-47 για να απαντήσει η Laser Derm για το 40-49 και να πλησιάσουν οι Gademians στο 43-49. Με σερί 2-11 η Laser Derm έφτασε στο 45-60, με το ματς να κλείνει στο 51-60.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 21 πόντους, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Σέχου είχε 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Καψοκόλης 11 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Gademians ο Καραγγέλης είχε 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μπιτέρνας 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κορδας 6 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα.

Οι Paltovic κέρδισαν με 74-69 στην παράταση τη Laser Derm με το ματς να ξεκινά με 5-0 από τον Καλογρίδη για να απαντήσει ο Σέχου. Ο Γκιώκας με τον Καλογρίδη σκόραραν για το 9-4, με τον Γαλάνα να γράφει το 14-6. Μετά την απάντηση του Έλληνα ο Πεταλάς έκλεισε το δεκάλεπτο στο 18-8. Στη 2η περίοδο ο Πεταλάς έφερε την ομάδα του στο 25-10, με τον Κανελλόπουλο να απαντά για το 25-15. Ο Γαλάνης με τον Χρονόπουλο σκόραραν για το 29-15 και το 31-17, με τον Κανελλόπουλο να μειώνει στο ημίχρονο σε 34-22. Στην επανάληψη ο Τολιας με τον Σέχου έφεραν το ματς στο 38-27. Ο Μισιακός απάντησε για το 41-27, με τον Κανελλόπουλο να ρίχνει τη διαφορά στους 10 πόντους στο 41-31 και στους 8 λίγο μετά, 44-36. Ο ίδιος έκλεισε το δεκάλεπτο στο 50-42 μετά το καλάθι του Μισιακού, ενώ μαζί με τον Τολια μείωσαν σε 50-48 στην 4η περίοδο. Ο Πεταλάς και ο Μισιακός κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 53-48 και 56-50, αλλά η Laser Derm απάντησε με σερί 0-7 από τον Σέχου και τον Κανελλόπουλο για το 56-57. Από Μισιακό και Κανελλόπουλο είχαμε ισοπαλία στο 61-61 με τον Μισιακό να γράφει το 64-61, αλλά τον Τολια με κρύο αίμα να σκοράρει 3/3 βολές στην εκπνοή από φάουλ σε τρίποντο για να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Μισιακός σκόραρε για το 67-64, με τον Σέχου και τον Τολια να απαντούν για το 68-69 της Laser Derm. Όμως, ο Καλογρίδης έφερε την ομάδα του στο 73-69 για να πάρουν οι Paltovic τη νίκη και να μείνουν μόνοι πρώτοι στον όμιλο.

Για τους νικητές ο Μισιακός είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Πεταλάς 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τη Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 28 πόντους, ο Τολιας 17 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Σέχου 12 πόντους και 9 ριμπάουντ.